Ana Sayfa / Genel / İstanbul Bina Yıkımı

İstanbul Bina Yıkımı

BİNA YIKIM

Bina Yıkım
Kentsel dönüşüm ya da betonarme ve çelik yapı, konut, fabrika veya sanat yapılarının çeşitli metotlarla de-montaj ve yıkım işlerini tabir etmektedir.

Bina yıkım işleri özellikle kentsel konut bölgelerinde, 2010 yılında kentsel dönüşüm yasasının yürürlüğe girmiş olmasıyla beraber hız katmış olup, inşaat yapı ve durumunun kontrol edilmesine istinaden tespit edilen metot ile yıkım faaliyeti gerçekleşmektedir.

Bina yıkım işleri risk grubu yüksek inşaat faaliyetlerinden olup, iyi planlama dikkatli hesaplama ve özenli çalışma prensipleriyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ermaden, konusunda uzman mühendis ve teknik ekipleri yıkım kararı alınmış ve yıkım işlemlerinin yapılması amacıyla gerekli resmi müracatları tamamlanmış, çalışma ruhsatının alınmış olmasının takiben yerinde inceleme yaparak, sahada toplanan verilerin ofis ortamında kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda yapının hangi teknikle yıkılması gerektiğine karar verir.

Bina yıkım tekniğinin uygulanması planladıktan sonra gerekli teknolojik ekipman ve bina yıkım uzmanlarıyla iş yerine intikal edecektir. Ermaden ilke edindiği gerekli tüm güvenlik tedbirlerini almakta ve yıkım faaliyetlerine başlamaktadır. Yıkım esnasında ortaya çıkan moloz hafriyatı ve atık metaller ayrıştırılarak hurda alan yerler ile anlaşma yapılarak yerinden taşınmaktadır.

Ülkemizde, kentsel dönüşüm çalışmaları yerel yönetimlerin yer seçimi yaparak belediye meclis kararı alınması sonucu başlamaktadır. Yerel yönetimler alınan meclis kararı ile birlikte Toplu Konut idaresi Kentsel Yenileme Daire Başkanlığı‟na müracaat etmesi sonucu ön protokol imzalanır.
İstanbulda bina yıkımı denince akla ermaden.com gelmektedir.İstanbul için bina yıkımında Başakşehir – İkitelli Çevresinde ev,fabrika,mağaza,dükkan yıkımında sizler için 1 iş günü içinde teslim etmekteyiz.Bizimle iletişim e geçerek mimari yapınıza gelip kendimiz bakmaktayız.Yeri Geldiğinde mühendis arkadaşlarımız yeri geldiğinde mimar arkadaşlarımız konuya dahil olmaktadırlar.

 • İmzalanan önprotokol de yerel yönetimler 6 aylık süre zarfında harita işlemleri, hak sahipliği tespiti, zemin etüd çalışmaları, taslak imar planlama çalışması ve fizibilite çalışmasını tamamlamak zorundadır.
 • Hazırlanan çalışmalar; Toplu Konut İdaresi tarafından incelenerek yatırıma uygun bulunması halinde protokol imzalanarak çalışmalar sürdürülmektedir.12) Yapı Belediyece tapudaki hisse oranları esas alınarak kat irtifakı veya kat mülkiyeti tapusundan arsa tapusuna geçer. Bu işlem Belediyece re’sen yapılır.

  13) Parsel maliklerince binanın yapımına geçilmesi esastır.

  14) Arsa tapusuna geçen bina maliklerine tebligat yapılarak, 30 gün içinde inşaatın yapımı için anlaşmaları istenir.

  15) Arsa maliklerinin 2/3 oranı altında kalmamaları kaydıyla inşaatın yapılmasına karar alınabilir.

  16) 1/3 oranındaki hissenin ise spk değerlendirmeleri gibi bedelleri tespit ettirilir ve diğer kat maliklerine alıp almayacakları sorulur. Kat malikleri almadıkları taktirde Maliye Bakanlığınca kamulaştırma yapılır ve yapı izin belgesi için çalışmalara başlanır

  Siz Arayın Biz Gelelim 0532 674 82 93  – 0553 847 08 94

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir