Ana Sayfa / Genel / KUM ÇAKIL FİYATLARI

KUM ÇAKIL FİYATLARI

KUM ÇAKIL FİYATLARI

Kum çakıl fiyatları ile ilgili bilgi almak için lütfen tarafımıza iletişime geçiniz 0 532 674 82 93 ER MADEN HAFRİYAT İnşaat malzemeleri açısından kum ve çakıl fiyatlarının analizlerini sizler için çıkardık. Peki 2017 yılı için kum ve çakıl fiyatları ne durumda. İlk etapta kum ve çakılın tanımı yapalım.

Kum, çakıl ve mıcır, inşaat sektöründe agrega olarak da adlandırılan, belirli tane sınıflarına ve kırma ve doğal olmak üzere ikiye ayrılan, organik olmayan malzemelerdir. Bu malzemeler beton, hafif beton üretiminde, yol dolgusu ve kaplamasında, inşaat sıvasında yoğun olarak kullanılmaktadır.

Beton üretiminde kullanılan kum, çakıl, kırmataş gibi malzemelerin genel adı agregadır. Beton içinde hacimsel olarak %60-75 civarında yer işgal eden agrega önemli bir bileşendir. Agregalar tane boyutlarına göre ince (kum, kırma kum …. ) gibi ve kaba (çakıl, kırmataş …) gibi agregalar olmak üzere ikiye ayrılır.

Tanımları yaptıktan sonra 2017 yılı fiyat analizini yapmaya çalışalım. Fiyatlar ortalama fiyatlar olup, bölgesel olarak değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatlar bilgilendirme amaçlı verilmiştir.

2017 yılı Kum ve Çakıl Fiyatları

Ada Kumu  – 60 TL/M3

PERDAH KUMU – 60 TL/M3

MICIR – 30,00 TL/TON

TAŞ TOZU – 27,00 TL/TON

ÇAKIL – 50,00 TL/M3

Hakkımızda ermaden

Benzer Makaleler

İstanbul Bina Yıkımı

BİNA YIKIM Bina Yıkım Kentsel dönüşüm ya da betonarme ve çelik yapı, konut, fabrika veya …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir